KRATKA POVIJEST ŠKOLE:

Osnovna glazbena škola Aleksandra Jug-Matić započela je s radom školske godine 1995./1996 kao glazbeni tečaj. Škola je dobila odobrenje za rad 1996. godine i tako postala jedna od prvih privatnih glazbenih škola u Hrvatskoj. Iste godine Škola postaje članicom Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga. Osnivač Škole je Aleksandra Matić, profesor muzike, koja je od početka uključena u nastavni proces i mentor nastavnicima solfeggia i zborova.

Pod geslom da „svako dijete ima pravo spoznati radost muziciranja“, polazište Škole je da se sluh, ritam i reproduciranje tonova kod djeteta može razviti sustavnim radom, individualno i u manjim grupama. Iz tog razloga Škola djeci omogućuje učenje glazbe bez polaganja prijemnog ispita.  U Školu se godišnje upisuje u prosjeku 35 do 40 učenika od 1. do 6. razreda.    Škola  osim redovnog programa  od samog početka omogućuje i glazbeno školovanje  djeci koja su  upućena iz  glazbenih tečajeva, a s kojima se radi po akceleriranom programu.

Tijekom godina učenici  pristupaju regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima na kojima  su osvajaju u disciplinama klavir, violina, flauta, gitara , solo pjevanje i solfeggio  nagrade ,  diplome i priznanja.

Škola ima odobrenje za rad glazbenog tečaja za instrumente, zborove i solo pjevanje za djecu. Time je omogućeno glazbeno obrazovanje i djeci koja ne žele upisati glazbenu školu, ali se žele glazbeno obrazovati prema vlastitim potrebama i predispozicijama.

1999. godine oformljen je dječji zbor pod nazivom „Tratinčice“ uzrasta od 6 do 10 godina, a uskoro i zborovi „Male tratinčice“ za predškolce  kao i „Torretta“ uzrasta od 11 do 14 godina. Zborovi  također pristupaju regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima na kojima osvajaju Zlatne i Srebrne plakete. Na području dječje popularne glazbe izdali su do 2010.godine 9 nosača zvuka s autorskim pjesmama. Nastupaju  na mnogobrojnim prigodnim i humanitarnim koncertima , dječjim festivalima i natjecanjima.

2011. godine uvodi se u tečajni program i Suzuki school (violina za predškolce) , glazbena radionica za djecu s teškoćama u razvoju i mala škola pjevanja za djecu.

Svojom bogatom javnom djelatnošću Škola je postala prepoznatljiva u gradu Rijeci i šire.

« Svibanj 2021 »